اخذ مجوز استفاده از تسهیلات ماده 56 سد مخزنی سیکان از سازمان برنامه و بودجه کشور

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: مجوز استفاده از تسهیلات ماده 56 سد مخزنی سیکان از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان ایلام، دکتر صادق علیمرادی با اعلام این خبر افزود: با تلاش و پیگیرهای مستمر مسئولین استان و کارشناسان این شرکت، مجوز استفاده از تسهیلات ماده 56 برای سد مخزنی سیکان به میزان 715 میلیارد تومان ( اصل و سود ) از سازمان برنامه و بودجه کشور اخذ شد.

وی اظهار داشت: عملیات اجرای این سد سال ۸۹ به پیمان رفته که با روی کار آمدن دولت سیزدهم فعالیت آن با تلاش قرارگاه خاتم انبیا (ص)، هلدینگ نیرو و موسسه بعثت به صورت جدی شروع شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام تصریح کرد: سد مخزنی سیکان سدی خاکی با هسته رسی با ارتفاع 63 متر و حجم مخزن 6/ 14 میلیون متر مکعب، با هدف تامین نیاز آب شرب سه شهرستان دره شهر، بدره و آبدانان با پیشرفت فیزیکی 23 % در حال اجرا می باشد.

دکتر علیمرادی با بیان اینکه این پروژه باعث اشتغال زایی در منطقه خواهد شد، تاکید کرد: تا ۱۵۰ نفر با اولویت نیروی بومی می توانند در این پروژه جذب و بکار گیری شوند.

وی با تاکید بر اینکه با تسریع در پیشرفت فیزیکی سد سیکان زمینه رضایتمندی مردم فراهم خواهد شد، خاطرنشان ساخت: سد مذکور واقع در روستای فرهادآباد شهرستان دره شهر با هدف تامین آب شرب دراز مدت شهرستانهای آبدانان، دره شهر و بدره، آب کشاورزی و صنعت شهرستان دره شهر، و حقابه برآن ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار اراضی پایین دست در حال احداث است.

 

کد خبر: 1181
  تاریخ خبر : شنبه 8 مهر 1402
  آخرین به‌روزرسانی : شنبه 8 مهر 1402
 لیسانس حقوق
 167