با حضور رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب ؛

جلسه هم اندیشی و بررسی عملکرد و اولویت بندی ها جهت تحقق حداکثری اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی برگزار شد

نشست، هم اندیشی و بررسی عملکرد و اولویت بندی ها جهت تحقق حداکثری اهداف طرح احیاء و تعادل بخشی ،تمدید پروانه های فاقد اعتبار ،مدیریت توأمان آب و برق و برنامه های سازگاری با کم آبی با حضور مهندس شاهپور رجائی رئیس حوضه آبریز رودخانه کرخه و مرزی غرب کشور، مهندس محمدزاده معاون حفاظت و بهره برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب، علیمرادی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای ایلام ،معاون حفاظت و بهره برداری و مدیران منابع آب تابعه استان ایلام و لرستان در سالن جلسات شرکت آب منطقه‌ای ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان ایلام؛ مهندس رجائی ضمن قدردانی و تشکر از اقدامات شرکت های آب منطقه ای ایلام و لرستان  در زمینه حفظ و صیانت از منابع آبی ،گفت: در حوزه مصارف آبی، سه گروه مصرف کننده خوش مصرف ،پر مصرف و بدمصرف وجود دارند که باید در زمینه ترغیب مصرف کنندگان نسبت به خوش مصرفی اقدامات لازم به عمل آید.

وی با تاکید بر اینکه باید از سخت گیری غیرمتعارف در زمینه تمدید اعتبار پروانه چاه ها پرهیز شود، افزود: امیدوارم نسبت به تسریع و تصریح در خدمت رسانی به بهره‌برداران اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

در ادامه این جلسه معاون حفاظت و بهره برداری و اموراجتماعی حوضه آبریز کرخه و مرزی غرب نیز گفت: انتظار داریم در راستای تحقق اهداف پروژه ها قدم های بیشتری برداشته شود.

مهندس محمدزاده بر پیگیری و پایش توسط مدیران منابع آب تاکید کرد و افزود: امیدوارم این جلسات کاربردی تداوم یافته تا بیشتر به دنبال رفع نواقص سامانه ها باشیم چراکه اگر سامانه ها را بررسی کنیم قطعا بدون ایراد نیستند.

وی یکی از اهداف این نشست را حفظ و حراست از منابع آب برشمرد و تصریح کرد:  با اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی که الحمدالله تاکنون به نتایج مناسب و مثبتی هم رسیده ایم که با همین پروژه و برنامه ها می توان در جهت ارتقاء منابع آب زیرزمینی گام های مهمی برداریم.

مدیرعامل آب منطقه ای استان ایلام ضمن تقدیر از حضور مدعوین در این نشست، خلاصه ای از وضعیت منابع آبی استان را ارائه نمود.

دکتر علیمرادی با اشاره به اینکه ایلام استانی کوهستانی است، گفت: دشت ها کمتر از ۲۰ درصد استان را تشکیل داده که به همین دلیل شاهد تنوع بارش ها در استان هستیم .وی افزود : تنها استانی هستیم که چاه غیرمجاز نداریم.

مدیرعامل آب منطقه ای استان تصریح کرد: در استان، پنج سد در حال بهره برداری و چهار سد در حال ساخت داریم که الحمدالله با توجه به بارشهای اخیر وضعیت سدها مناسب است.

لازم به ذکر است در ادامه این نشست، هر یک از اعضا به بیان پیشنهادات و نکته نظرات خود درخصوص راهکارهای  صیانت از منابع آب های زیرزمینی پرداختند.

کد خبر: 1292
  تاریخ خبر : پنجشنبه 10 خرداد 1403
  آخرین به‌روزرسانی : پنجشنبه 10 خرداد 1403
 روابط عمومی
 139