بازدید بازرس کل استان از سد ایلام و چشمه گل گل

بازرس کل استان به همراه مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای و آبفای استان از تاسیسات سد ایلام و چشمه گل گل بازدید نمود و از نزدیک در جریان ذخیره آب سد ایلام و خروجی چشمه گل گل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان ایلام؛ در این بازدید دکتر صادق علیمرادی مدیرعامل آب منطقه ای استان با ارائه گزارشی از وضعیت سد ایلام و چشمه گل گل، گفت: به لطف بارش های خوب سال جاری، شاهد سرریز آب از تیغه مربوط به سرریز سد که باعث افزایش حدود ۲ میلیون مترمکعب آب به مخزن سد ایلام است، بودیم.

وی افزود: ظرفیت سد ایلام با حجم حدود ۶۱ میلیون مترمکعب در پی بارش‌های اخیر ۱۰۰ درصد تکمیل و پس از ۴ سال سرریز شد.

علیمرادی تاکید کرد: با مدیریت صحیح مخزن سد، علاوه بر تأمین آب برای مصارف مختلف در طول سال آبی، از بروز خسارت ناشی از سیلاب به پایین دست نیز جلوگیری به عمل آمد و هم اکنون سد در بهترین شرایط کمی و کیفی قرار دارد.

در ادامه این دیدار مالک روشنی بازرس کل استان ایلام بر ضرورت تامین آب شرب با کیفیت برای شهروندان تاکید نمود.

وی ضمن تقدیر از برنامه های اجرا شده شرکت آب منطقه ای استان در خصوص مدیریت منابع و مصارف استان گفت: باید به گونه ای عمل کنیم تا نسبت به گذشته بهتر بوده و شاهد افزایش رضایتمندی در مردم باشیم.

روشنی در پایان تاکید کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت مدیریت بهینه مصارف آب در تابستان پیش رو انجام و اطلاع رسانی های لازم به مردم صورت پذیرد.

کد خبر: 1298
  تاریخ خبر : سه‌شنبه 22 خرداد 1403
  آخرین به‌روزرسانی : سه‌شنبه 22 خرداد 1403
 روابط عمومی
 86